Biografia

O mnie tenisowo i sprzętowo.

Praworęczny. Obecnie – bekhend jednoręczny. Grałem bekhend oburącz jako młody zawodnik. Preferowana nawierzchnia to mączka. Używa rakiet Pure Strike VS , naciągu RPM Blast Rough 1,25 i sprzętu firmy Babolat.

Historia.

Przygodę z tenisem zacząłem w wieku 7/8 lat, gdyż mój starszy sąsiad trenował. Kiedyś pozwolono mi poodbijać w klubie, dawałem sobie radę z ciężką rakietą, w piłkę trafiałem, trener zaprosił mnie na treningi i tak się zaczęło. Zawodnik Osir Piotrków od dzieciństwa, aż do kategorii U14 – vicemistrz makroregionu, 5 miejsce w drużynowych mistrzostwach Polski. Po przeprowadzce do Warszawy zaprzestałem grać w tenisa, bo nie było klubu chcącego przejąć zawodnika -trudne lata ’90. Wróciłem do grania przez znajomych, którzy prosili by z nimi pograć, poodbijać. Okazało się, że radzę sobie dobrze, jako osoba ucząca, bo jeszcze wtedy nawet nie instruktor. Przez przypadek trafiłem na AWF Warszawa, bo kolega poprosił mnie, bym mu pomógł na egzaminie. Dostałem się, kolega nie. Zostałem na studiach, bo ja nie dostałem się na matematykę, która chciałem studiować i tak wróciłem do odbijania. Skończyłem studia ze specjalizacją tenis (skończony kurs instruktora oraz trenera ówczesnej II klasy) i pracą magisterską z zakresu fizjologii. W trakcie studiów wyjeżdżałem do USA, by pracować jako trener na obozie letnim, z dziećmi w wieku 6-16 lat. Dało mi to możliwość pracy z trenerami z różnych części świata oraz trenowania z zawodnikami w różnym wieku i na różnym poziomie oraz pomagać w organizacji turniejów USTA.

Teraźniejszość.

Trener klubowy TCPOLAND w Nowej Iwicznej koło Piaseczna. Prowadzi treningi z zawodnikami, ale też z dziećmi i młodzieżą oraz dorosłymi amatorami tenisa – tymi ambitnymi 😉

Uczestniczyłem w warsztatach, szkoleniach, konferencjach w kraju można powiedzieć, że prawie wszystkich od 2005 r. Przy okazji któryś warsztatów, moja prezentacja została na tyle dobrze oceniona, że zostałem zaproszony do współpracy w ramach Akademii Trenerów Tenisa, gdzie ze swoim analitycznym podejściem staram się uporządkowywać wiedzę. Z racji znajomości języka angielskiego, jak i specyficznego tenisowego języka, od jakiegoś czasu pomagam, jako tłumacz na konferencjach międzynarodowych organizowanych przez ATT. Zapraszam do zakładki referencje o TU.

Aktualnie Licencjonowany Trener Tenisa PZT – weryfikacja tutaj KLIK

Lubię mieć plan i go realizować, chcę wiedzieć dokąd zmierzam. Z drugiej strony, w tenisie nie da się wszystkiego zaplanować… i to jest piękne, pracujemy z drugim człowiekiem, co czyni taką pracę wyjątkową. Ja po prostu lubię ludzi, lubię im pomagać stawać się lepszymi, zawodnikami i ludźmi, nie zależnie od wieku i poziomu. Stawiam sobie i innym wysokie standardy – nienawidzę się spóźniać ! 🙂

Moje zainteresowania to sport 😉 , fotografia cyfrowa i analogowa- autorska strona foto TU, rowery MTB i podróże.